CLASS 6A


at Reflection Ridge Golf Course


Wichita


CLASS 6A

at Reflection Ridge Golf Course

Wichita

Team scores

Shawnee Mission East 298, Olathe 305, Olathe Northwest 310, Blue Valley North 312, Hutchinson 312, SM Northwest 317, Dodge City 319, Derby 321, Wichita Heights 322, Maize 323, Washburn Rural 324, Olathe South 341.

Top 20 Individuals

1. Alex Forristal, OE, 68; Kramer Howell, Maize, 69; 3. Jackson Foth, SMNW, 72; 4. Conner Schrock, SME, 73; 5. Matt Green, ONW, 73; 6. Henry Simpson, SME, 73; 7. Derek Lehman, Hutchinson, 74; 8. Alex Higgs, BV North, 75; 9. Chase Hanna, SME, 75; 10. Levi Bone, Dodge City, 75; 11. Wes Kleinsorge, ONW, 76; 12t. Tyler Wright, Washburn Rural, 77; 12t. Gabe Millikan, BVW, 77; 12t. Ross Thornton, BVN, 77; 12t. Zack Kasmiskie, SME, 77; 12t. David Woods, Manhattan, 77; 17t. Tucker Clark, SME, 78; 17t. Zach Tate, BVN, 78; 17t. Sam Galliart, Hutchinson, 78; 17t. Chad Carlson, BVW, 78; 17t. Tanner Jarman, SMNW, 78; 17t. Hunter Leichner, Wichita Heights, 78; 17t. Brad Hutton, Dodge City, 78.

 

CLASS 5A

at Sand Creek Station Golf Course

Newton

Team scores

St. Thomas Aquinas 284, Blue Valley 296, Bishop Carroll 304, Kapaun Mt. Carmel 306, Hays 307, Blue Valley SW 309, Andover 321, Salina Central 324, Topeka Seaman 324, Shawnee Heights 324, Newton 335, Topeka West 351.

Top 20 Individuals

1. Joseph Winslow, Aquinas, 66; 2. Trey Herman, Hays, 69; 3. Cameron Wiltse, Aquinas, 70; 4. Robby Hughey, BVSW, 70; 5. Corbin Mehelic, Andover, 71; T6. Austin Johnson, BV, 73; T6. Dakota Clark, BV, 73; T6. Sam Stevens, Kapaun, 73; T9. Tommy Williams, Aquinas, 74; T9. Cooper Hoefling, Bishop Carroll, 74; T9. Kevin Buchanan, Aquinas, 74l; T9. Thatcher Keast, Salina Central, 74; T13. Rick McCaw, BV, 75; T13. Travis Mays, BVSW, 75; T13. Joey Koester, Bishop Carroll, 75; T13. Michael Kreamer, BV, 75; T17. Ben Shoup, Salina Central, 76; T17. Jack Cantele, Kapaun, 76; T17. Tayler Smith, Arkansas City, 76; T17. Greg Graves, BV, 76.

 

CLASS 4A

at Prairie Dunes

Country Club

Hutchinson

Team scores

Topeka Hayden 321, Tonganoxie 332, Wellington 334, Independence 336, Kansas City Piper 345, Ulysses 346, Hesston 354, Holton 354, Coffeyville 355, Buhler 364, Chanute 370

Top 20 Individuals

1. Justice Valdivia, Hayden, 68; 2. Myles Miller, Wellington, 72; 3. Seth Bryan, Winfield, 74; 4. Colby Yates, Tonganoxie, 74; 5. Alex Schremmer, Maize South, 75; 6. Spencer Walter, Anderson County, 75; 7. Brady Buxman, Ulysses, 76; 8. Trey Hayden, Augusta, 78; 9. Kevin Boyle, Hayden, 79; 10. Brendon McDonald, Wellington, 81; 11. (tie), Travis House, El Dorado, 81; Clinton Moore, Ottawa, 81; Peyton Botts, Indy, 81; and Zach Fate, Holton, 81; 15. (tie), Lex Deal, Concordia, 82 and Eric Schlange, Indy, 82; 17. (tie) Gage Scheer, Cheney, 83; Luke Vacca, Coffeyville, 83; Gage Cain, Mulvane, 83; and Zach George, Ottawa, 83.

 

CLASS 3A

at Salina Municipal Golf Course

Salina

Team scores

Wichita Collegiate 297, Kansas City Christian 301, Sabetha 31, Goodland 312, Thomas More Prep-Marian 313, Sterling 315, Phillipsburg 326, Wichita Independent 326, Caney Valley 329, Osage City 364, Marion 364, Fredonia 378.

Top 20 Individuals

1. Michael Gellerman, Sterling, 65; 2. Harrison Morris, Wichita Collegiate, 69; 3. Joseph Lambert, KC Christian, 70; 4. Mark Cunningham, Ellsworth, 71; 5. Jason Burger, Sabetha, 71; 6. George Bellani, Goodland, 73; 7. Mark Nichols, KC Christian; 8. Tyler Wyant, Caney Valley, 73; 9. Brady Rohr, TMP-Marian, 73; 10. Caleb Brening, Hutchinson Trinity, 75; 11. (tie) Gage Ihrig, Goodland, 76; Michael Hendricks, Sterling, 76; Hunter Morris, Wichita Collegiate, 76; Riley Kemmer, Wichita Collegiate, 76; Matthew, Sorlie, Wichita Collegiate, 76; Sam Dunne, Wichita Independent, 76; Tague Conrad, Larned, 76; 18. (tie) Colten Lamborn, Frontenac, 77; Alex Jones, Lakin, 77; 20. (tie) Grant Holub, TMP-Marian, 78; Kyle Hoover, Phillipsburg, 78; Christian Bickley, KC Christian, 78; Brock Hanf, Maur Hill-Mount Academy, 78.

 

CLASS 2A

at Buffalo Dunes Golf Course

Garden City

Team scores

Pittsburg-St. Marys Colgan 327, Nemaha Valley 351, Jayhawk-Linn 361, Elkhart 362, Stanton County 363, Meade 364, Plainville 371, Ellis 374, Belleville 376, WaKeeney 382, Lyndon 397, Onaga 413.

Top 20 Individuals

1. Kolter Krumsick, Pittsburg-Colgan, 76; 2. Trent Olberding, Nemaha Valley, 80; 3. Skyler Tebo, Ellis, 82; 4. Adrain Pfanenstiel, Meade, 83; 5. Kelley Thompson, Pittsburg-Colgan, 83; 6. Michael Hudiberg, Pittsburg-Colgan, 84; 7. Alex Clark, Jayhawk-Linn, 84; 8. Austin Barone, Pittsburg-Colgan, 84; 9. Brad Ellis, Stanton County, 84; 10. Tyler Compton, Plainville, 85; 11T. Austin Jansonius, Meade and Patrick Loftus, Oakley, 85; 13T. Nick Walsh, Lyndon,; Kevin Burdiek, Nemaha Valley; Jaden Proffitt, Jayhawk-Linn; and Tyler Decker, Lyndon, 86; 17T. Blake Porter, Belleville and Tyler Walters, Ellis, 87; 19. Broc Ellis, Stanton County and Damian Weatherman, Elkhart, 88.

 

CLASS 1A

at Emporia Municipal

Emporia

Team scores

Ashland 333, Olpe 337, Pleasanton 337, Pretty Prairie 347, South Gray 349, St. John 351, Linn 357, Goessel 365, Tribune 384, Hoxie 388, Stockton 393, Hodgeman County 395.

Top 20 Individuals

1. Joey Morrisey, Pleasanton, 73; 2. Austin Stebens, Ashland 74; 3. Matt Schmidt, Pleasanton, 78; 4. Chad Schmidt, Olpe, 79; 5. Devin Arndt, Olpe, 79; 6. Bryce Garner, St. John, 80; 7. Slade Loewen, Ingalls, 80; 8. Garrett Watkins, South Gray, 80; 9. Reed Grabill, Bishop Seabury, 81; 10. Trenton Holloway, South Gray, 82; 11. Adam Matz, Centre, 83; T12. Sawyer LeSage, Pretty Prairie, 84; Clay Robertson, Tribune, 84; Shelby Hatesohl, Linn, 84; T15. Koby Beougher, Stockton, 85; Jay Luerman, Ashland, 85; Tanner Hines, Pretty Prairie, 85; Blake Huxman, Western Plains, 85; AJ Govert, Tribune, 85; Jaxsen Moss, Hoxie, 85.

 

SAND GREENS

at Lakeside G.C.

Yates Center

Team scores

Rock Hills 318, Riley County 326, Yates Center 329, Tipton 334, Sylvan-Lucas 335, LaCrosse 342.

Top 10 Individuals

1. Jake Morrison, Yates Center, 70; 2. Brandon Pool, Sylvan-Lucas, 73; 3. Adam Horn, Rock Hills, 74; 4. Tosh Taylor, Riley County, 75; 5. Joe Zadina, Rock Hills, 77; 6. Jacob Palen, Tipton, 79; 7. Cole Huncovsky, Rock Hills, 79; 8. John Burnett, Riley County, 80; 9. Grady Brayton, Glasco, 81; 10. (tie) Paul Stockebrand, Yates Center, 82 & Dylan Herold, Sylvan-Lucas, 82.