Central Kansas League

Championships

Thursday

at Hillsboro

r-meet record

GIRLS

Team scores — Pratt 123, Hesston 101, Lyons 57, Smoky Valley 55, Hoisington 49, Haven 42, Kingman 42, Larned 35, Nickerson 26, Hillsboro 17, Halstead 11.

Shot put — 1. Cassie Loesch Ly. 36-2 1/2; 2. Jocelynn Pedigo Hoi. 36-2 1/4; 3. Celbi Richardson Hes. 33-7 3/4; 4. Lydia Enge Hes. 32-0; 5. Kelsey Williams Kng. 31-10 1/4; 6. Shaeley Day Hal. 31-10.

Discus — 1. Cassie Loesch Ly. 113-7 1/2; 2. Lydia Enge Hes. 110-11; 3. Jocelynn Pedigo Hoi. 109-6 1/2; 4. Abbie Yutzy Hav. 107-8; 5. Celbi Richardson Hes. 103-3 1/2.

High jump — 1. Katie Fischer Lar. 5-0; 2. Kaitlyn Rasmussen Pr. J5-0; 3. Makayla Leiker Lar. J5-0; 4. Kelsi Dalton Hoi. 4-6; 5. Haley Mitchell Pr. J4-6; 6. Cailey Cornett SV 4-2.

Long jump — 1. Olivia Brubacher Hes. 16-0; 2. Sienna Kaufman Hil. 15-5 1/4; 3. Kyra Johnson Pr. 14-10; 4. Aspen Apfel Nck. 14-9 1/2; 5. Remyngton Green Nck. 14-9; 6. Addie Berens Hil. 14-8 1/2.

Triple jump — 1. Olivia Brubacher Hes. 33-8; 2. Emily Koehn Hes. 32-6 1/2; 3. Kate Deterding SV 32-1; 4. Megan Kolm Pr. 31-10; 5. Adison Becker Pr. 31-4; 6. Jaci Schremmer Hoi. 30-11 1/2.

Javelin — 1. Stefania Staffolani Pr. 123-8; 2. Cassie Loesch Ly. 121-9; 3. Bailey Sanders Hoi. 99-1; 4. Maleigha Schmidt Hoi. 96-4 1/2; 5. Celbi Richardson Hes. 96-1; 6. Faith Paramore Hav. 88-10.

Pole vault — 1. Nicole Reichenberger Pr. 10-10; 2. Maleigha Schmidt Hoi. 10-4; 3. Kylie Klassen Hes. 9-10; 4. Sienna Kaufman Hil. 9-4; 5. Viktoria Donetz Hoi. J9-4; 6. Bailey Sanders Hoi. 8-10.

4x800-m. relay — 1. Kingman 10:18.04 (Josie Albin; Bailey Bangert; Makayla Oeding; Olivia Neises); 2. Pratt 10:31.90 (Aubrey Meyers; Megan Kolm; Kieara Kaufman; Halle Helfrich); 3. Haven 10:38.50 (Kara Matteson; Ryleigh Lacoy; Faith Paramore; Caitlin Schlickau); 4. Halstead 10:44.64 (Lydia Johnson; Jayden Siebert; Kaia Siebert; Maggie McKee); 5. Larned 10:50.66 (Brooke Butler; Makayla Leiker; Shaylee Nesby; Cierra Nord); 6. Hillsboro 10:53.80 (Brittany Schale; Savannah Unruh; Tiffany Schale; Abby Sechrist).

100-m. HH — 1. Meredith Galloway SV 16.74; 2. Emily Weaver Hav. 17.03; 3. Karli Packard Kng. 17.10; 4. Cyra Kelly Nck. 17.46; 5. Karime Vargas Ly. 17.57; 6. Kelsi Nuss Hoi. 17.69.

100-m. dash — 1. Emily Weaver Hav. 12.91; 2. Stephanie Reichenberger Pr. 13.00; 3. Brooklynn Bourgeois Pr. 13.12; 4. Maggie McKee Hal. 13.26; 5. Katie Hazen Ly. 13.46; 6. Olivia Brubacher Hes. 13.58.

1600-m. run — 1. Samantha Trejo Ly. 5:38.50; 2. Bailey Bangert Kng. 5:41.12; 3. Hailey Priddy SV 5:50.15; 4. Aubrey Meyers Pr. 5:51.75; 5. Jessi Kindscher Hoi. 5:52.44; 6. Cierra Nord Lar. 5:52.80.

4x100-m. relay — 1. Pratt 50.22 (Nicole Reichenberger; Stephanie Reichenberger; Brooklynn Bourgeois; Halle Helfrich); 2. Hesston 53.21 (Emily Koehn; Elise Kaiser; Olivia Brubacher; Kylie Klassen); 3. Nickerson 54.44 (Jazzmyn Martinez; Remyngton Green; Kaylie Gardner; Cyra Kelly); 4. Hoisington 54.89 (Maleigha Schmidt; Bailey Sanders; Kelsi Nuss; Jaci Schremmer); 5. Larned 55.71 (Brooke Butler; Asia Murphy; Natalie Spain); 6. Hillsboro 56.41 (Roxanna Nieto; Eva Franz; Savannah Unruh; Sienna Kaufman).

400-m. dash — 1. Elise Kaiser Hes. 1:01.26; 2. Halle Helfrich Pr. 1:02.15; 3. Caitlin Schlickau Hav. 1:03.93; 4. Tara Davis Nck. 1:04.39; 5. Eva Franz Hil. 1:04.91; 6. Julianne Snyder Ly. 1:05.26.

300-m. hurdles — 1. Meredith Galloway SV 47.66; 2. Stephanie Reichenberger Pr. 48.37; 3. Kate Deterding SV 49.80; 4. Emily Weaver Hav. 51.91; 5. Talby Duerksen Hes. 51.99; 6. Adelle Runnebaum Hal. 52.32.

800-m. run — 1. Halle Helfrich Pr. 2:30.81; 2. Josie Albin Kng. 2:32.56; 3. Tara Davis Nck. 2:32.95; 4. Brooke Butler Lar. 2:34.14; 5. Bailey Bangert Kng. 2:35.68; 6. Caitlin Schlickau Hav. 2:37.32.

200-m. dash — 1. Elise Kaiser Hes. 27.14; 2. Nicole Reichenberger Pr. 28.00; 3. Meredith Galloway SV 29.00; 4. Katie Hazen Ly. 30.00; 5. Vanessa Leckner Pr. 31.00; 6. Asia Murphy Lar. 32.00.

3200-m. run — 1. Samantha Trejo Ly. 12:34.18; 2. Cierra Nord Lar. 12:51.48; 3. Gracie Lott SV 12:56.73; 4. Hannah Ferguson Hes. 12:56.74; 5. Jessi Kindscher Hoi. 13:10.03; 6. Aubrey Meyers Pr. 13:18.71.

4x400-m. relay — 1. Hesston 4:19.10 (Emily Koehn; Marisa Vogt; Kylie Klassen; Elise Kaiser); 2. Pratt 4:19.31 (Stephanie Reichenberger; Vanessa Leckner; Megan Kolm; Brooklynn Bourgeois); 3. Kingman 4:23.30 (Josie Albin; Bailey Bangert; Audry Birkenbaugh; Olivia Neises); 4. Smoky Valley 4:24.86 (Meredith Galloway; Hailey Priddy; Gracie Lott; Kate Deterding); 5. Haven 4:26.22 (Caitlin Schlickau; Faith Paramore; Kara Matteson; Emily Weaver); 6. Larned 4:29.96 (Brooke Butler; Makayla Leiker; Jaidaah Harris; Shaylee Nesby).

BOYS

Team scores — Pratt 112, Hoisington 106, Kingman 63, Halstead 56.5, Larned 54, Hesston 45, Smoky Valley 41, Nickerson 33, Hillsboro 30.5, Haven 17.

Shot put — 1. Wes Shaw Hil. 55-1 1/2; 2. De'shaun Clark Lar. 51-4; 3. Landen Urban Hoi. 46-2 3/4; 4. Patrick Hartung Hav. 42-6 1/2; 5. Jack Govert Kng. 42-4 1/2; 6. Ethan Wampler SV 40-7 1/2.

Discus — 1. Patrick Hartung Hav. 138-0; 2. Wes Shaw Hil. 136-10; 3. Eric Barrett Hoi. 127-3; 4. Ethan Wampler SV 123-5; 5. Jack Govert Kng. 123-4; 6. Devin Williams Kng. 121-3.

High jump — 1. Samson Kohman Pr. 6-4; 2. Jared Petz Nck. 6-2; 3. Hunter Jones Nck. 6-0; 4. Kaden Ward Hil. 5-10; 5. Kason O'Neal Hal. J5-10; 6. Tyler Newcomer Hav. 5-8.

Long jump — 1. Noah Myers Pr. 22-0; 2. Brenner Donovan Hoi. 20-2; 3. Kaden Ward Hil. 20-1 1/4; 4. Austin O'Toole Nck. 20-0; 5. Carson Windholz SV 19-10 1/4; 6. Parker Roth Hes. 19-8 1/2.

Triple jump — 1. Noah Myers Pr. 43-3 1/4; 2. Brock Skelton Lar. 41-3 1/2; 3. Eric Barrett Hoi. 40-7; 4. Xavier Robinson Hoi. 39-9 3/4; 5. Kason O'Neal Hal. 39-5 1/4; 6. Adam Meng Kng. 38-5 3/4.

Javelin — 1. Jake Curtis Hoi. 148-5; 2. Seth Theis Kng. 138-9; 3. Damontay Phillips Lar. 138-4 1/2; 4. Trevor Frederick Nck. 137-6; 5. Hunt Davis Hav. 131-1 1/2; 6. Braden Gerber Hal. 127-9.

Pole vault — 1. Jonathan Ball Hoi. 15-3 1/4-r; 2. Chrstopher Ball Hoi. 13-0; 3. Andrew Peters SV 12-6; 4. Carter Oeding Kng. J12-6; 5. (tie) Kaden Ward Hil. 12-0; Gage Larson Hal. 12-0.

4x800-m. relay — 1. Halstead 8:19.48 (Patrick Porch; Braden Gerber; Josh Talbott; Cory Hiebert); 2. Kingman 8:28.50 (Owen Pearce; Treagan Flanagan; Dakota Hansard; Seth Siemens); 3. Hesston 8:32.86 (Hunter Heddin; Chase McDonald; Jordyn Vogt; Zach Esau); 4. Larned 8:41.27 (Danyon Green; Kristopher Nolde; Gage Myers; Thomas Harmon); 5. Hoisington 9:22.19 (Tanner Cassity; Wyatt Pedigo; Daunte Chambers; Dayne Yott); 6. Pratt 9:39.69 (Sergio Adame; Daniel Sanchez; Riley Decker; Raul Orozco).

110-m. HH — 1. Jonathan Ball Hoi. 15.25; 2. Chrstopher Ball Hoi. 15.52; 3. Seth Siemens Kng. 15.75; 4. Kaden Widdington Nck. 15.99; 5. Hunter Jones Nck. 16.41; 6. Beck Elliott SV 16.82.

100-m. dash — 1. Noah Myers Pr. 11.00; 2. Parker Roth Hes. 11.04; 3. Hunter Kaufman Pr. 11.28; 4. Trystan Isley Nck. 11.29; 5. Tony Morris Hal. 11.31; 6. Josh East Lar. 11.61.

1600-m. run — 1. Owen Pearce Kng. 4:31.17-r; 2. Tony Ibarra Pr. 4:34.14; 3. Logan Windholz SV 4:34.29; 4. Patrick Porch Hal. 4:39.18; 5. Joshua Peterson SV 4:41.74; 6. Thomas Harmon Lar. 4:45.06.

4x100-m. relay — 1. Pratt 44.05 (Trent Nickelson; Samson Kohman; Bryce Stegman; Hunter Kaufman); 2. Hesston 44.80 (Josh Roth; Zach Esau; Mitchell Martin; Parker Roth); 3. Halstead 44.92 (Kameron Freeman; Aric Propst; Keifer Powell; Tony Morris); 4. Larned 45.66 (Josh East; Wes Davis; Brock Skelton; Shevin Martin); 5. Smoky Valley 46.13 (Andrew Peters; Carson Windholz; Trey Kennedy; Timmy Lambert); 6. Kingman 46.15 (John Molitor; Tanner Albright; Danny Sanchez; Adam Meng).

400-m. dash — 1. Adam Sigwing Hal. 51.36; 2. Shevin Martin Lar. 51.44; 3. Trent Nickelson Pr. 51.83; 4. Brenner Donovan Hoi. 53.03; 5. Carter Couchman SV 53.39; 6. Seth Siemens Kng. 53.83.

300-m. hurdles — 1. Bryce Stegman Pr. 39.70-r; 2. Jonathan Ball Hoi. 40.65; 3. Timmy Lambert SV 40.87; 4. Chrstopher Ball Hoi. 42.35; 5. Kameron Freeman Hal. 42.43; 6. Kadence Riner Pr. 43.07.

800-m. run — 1. Zach Esau Hes. 1:59.61-r; 2. Patrick Porch Hal. 2:00.96; 3. Thomas Harmon Lar. 2:02.34; 4. Tony Ibarra Pr. 2:06.53; 5. Braden Gerber Hal. 2:06.99; 6. Logan Windholz SV 2:07.62.

200-m. dash — 1. Hunter Kaufman Pr. 22.50; 2. Parker Roth Hes. 22.73; 3. Noah Myers Pr. 22.76; 4. Brenner Donovan Hoi. 23.18; 5. Tony Morris Hal. 23.22; 6. Trystan Isley Nck. 23.75.

3200-m. run — 1. Owen Pearce Kng. 9:57.25-r; 2. Teagan Flanagan Kng. 10:19.10; 3. Joshua Peterson SV 10:26.62; 4. Hunter Heddin Hes. 10:27.80; 5. Dayne Yott Hoi. 10:43.88; 6. Jonathan Hinerman Hil. 10:56.25.

4x400-m. relay — 1. Pratt 3:27.99-r (Trent Nickelson; Samson Kohman; Bryce Stegman; Hunter Kaufman); 2. Larned 3:29.68 (Josh East; Thomas Harmon; Wes Davis; Shevin Martin); 3. Hoisington 3:30.85 (Chrstopher Ball; Jonathan Ball; Cameron Davis; Brenner Donovan); 4. Halstead 3:32.57 (Cory Hiebert; Braden Gerber; Kameron Freeman; Adam Sigwing); 5. Smoky Valley 3:32.87 (Timmy Lambert; Logan Windholz; Andrew Peters; Carter Couchman); 6. Kingman 3:39.12 (Hayden Albright; Dakota Hansard; Danny Sanchez; Seth Siemens).

Wheat State League

Championships

Thursday

at Goessel

r-meet record

GIRLS

Team scores — Herington 126, Goessel 119, Solomon 81, Wakefield 56, Canton-Galva 46, Hope 41, Little River 25, White City 21, Elyria Christian 19, Centre 15, Peabody-Burns 4.

100-m. dash — 1. Fiedler, Katie CG 13.24; 2. McIntyre, Kloie Her. 13.71; 3. Brillhart, Roylin LR 13.83; 4. Tiernan, Haley Sol. 13.96; 5. Anderson, Brekken EC 14.29; 6. Adamyk, Claire EC 14.55.

200-m. dash — 1. Wright, Joanna Wkf. 27.62; 2. Webb, Kayla Sol. 27.74; 3. Meyer, Stephany Goe. 28.35; 4. Barrett, Kenzy Wkf. 28.81; 5. Snow, Maddie CG 29.06; 6. Fiedler, Katie CG 29.21.

400-m. dash — 1. Webb, Kayla Sol. 1:02.84; 2. Snow, Maddie CG 1:02.89; 3. Hiebert, Brittney Goe. 1:05.33; 4. Hudson, Kaitlyn Her. 1:07.90; 5. Beck, Jamie WC 1:08.51; 6. Ragsdale, Tiffany Sol. 1:10.55.

800-m. run — 1. Shippy, McKenzie Her. 2:28.53-r; 2. Hiebert, Brittney Goe. 2:37.65; 3. Rymill, Lauren Goe. 2:50.70; 4. Elliott, Macy Hp. 3:00.19; 5. Gough, Brianna CG 3:01.46; 6. Riedy, Hannah Hp. 3:04.51.

1600-m. run — 1. Shippy, McKenzie Her. 5:59.73; 2. Rymill, Lauren Goe. 6:07.96; 3. Barten, Jessyka Hp. 6:08.61; 4. Nightengale, Julia Goe. 6:13.42; 5. Redenbaugh, Misha EC 6:45.54; 6. Sanford, Jordyn WC 6:52.91.

3200-m. run — 1. Shippy, McKenzie Her. 13:13.95; 2. Barten, Jessyka Hp. 13:18.20; 3. Nightengale, Julia Goe. 13:40.65; 4. Redenbaugh, Misha EC 14:47.12; 5. Unruh, Porclein Goe. 16:09.26; 6. Miller, Edel Goe. 17:48.44.

100-m. hurdles — 1. McIntyre, Kloie Her. 16.85; 2. Swader, Dakota Wkf. 18.25; 3. Manis, Katherine Goe. 18.46; 4. Fuster, Maria Goe. 20.26; 5. Knight, Mattison Sol. 20.52; 6. Smith, Aubrey WC 21.36.

300-m. hurdles — 1. McIntyre, Kloie Her. 51.30; 2. Manis, Katherine Goe. 52.85; 3. Tiernan, Haley Sol. 53.40; 4. Swader, Dakota Wkf. 54.76; 5. Diekmann, Grace Her. 55.57; 6. Fuster, Maria Goe. 56.49.

4x100-m. relay — 1. Wakefield 54.44 (Barrett, Kenzy; Hernandez, Victoria; Swader, Dakota; Wright, Joanna); 2. Solomon 54.97 (Tiernan, Haley; Ragsdale, Tiffany; Rohleder, Carley; Webb, Kayla); 3. Elyria Christian 55.74 (Adamyk, Claire; Burton, Tili; Shultz, Anna; Anderson, Brekken); 4. Little River 56.62 (Konen, Morgan; Hudson, Abbie; Gadberry, Danielle; Brillhart, Roylin); 5. Goessel 57.11 (Burkholder, Kara; Duerksen, Olivia; Guerrero, Megan; Manis, Katherine); 6. Herington 57.82 (Diekmann, Grace; Diekmann, Emilee; Schrader, Jordyn; Hudson, Kaitlyn).

4x400-m. relay — 1. Goessel 4:26.65 (Manis, Katherine; Meyer, Stephany; Rymill, Lauren; Hiebert, Brittney); 2. Herington 4:31.30 (McIntyre, Kloie; Diekmann, Grace; Hudson, Kaitlyn; Shippy, McKenzie); 3. Wakefield 4:32.38 (Barrett, Kenzy; Hernandez, Victoria; Swader, Dakota; Wright, Joanna); 4. Solomon 4:48.00 (Ragsdale, Tiffany; Schmelzer, Laura; Jahnke, Faith; McMillen, Raegan); 5. White City 4:52.61 (Stilwell, Hannah; Smith, Aubrey; Campuzano, Lauren; Beck, Jamie).

4x800-m. relay — 1. Goessel 11:23.74 (Rymill, Lauren; Meier, Maddy; Nightengale, Julia; Hiebert, Brittney); 2. Hope 11:38.31 (Riedy, Hannah; Elliott, Macy; Linder, Erica; Barten, Jessyka); 3. Wakefield 12:15.85 (Barker, Sydney; Brady, Katie; French, Isabelle; Hughes, Ana); 4. Solomon 12:24.56 (McMillen, Raegan; Holt, Olivia; Schmelzer, Laura; Ragsdale, Tiffany); 5. Herington 12:44.93 (Diekmann, Emilee; French, Jillian; Roe, Emilie; Stiles, Makayla).

High jump — 1. Webb, Kayla Sol. 5-0-r; 2. Schrader, Jordyn Her. 4-10; 3. Moddelmog, Tia CG 4-8 5); 3. Duerksen, Olivia Goe. 4-8 5); 5. Stilwell, Hannah WC J4-8; 6. French, Jillian Her. 4-6.

Pole vault — 1. Moddelmog, Tia CG 8-6; 2. Brady, Katie Wkf. 7-6; 3. Diekmann, Grace Her. 7-0; 4. Tiernan, Haley Sol. 6-6.

Long jump — 1. Schrader, Jordyn Her. 15-9 1/2; 2. Meyer, Stephany Goe. 15-5; 3. Duerksen, Olivia Goe. 14-11; 4. Campuzano, Lauren WC 14-6 3/4; 5. Brillhart, Roylin LR 14-6 1/4; 6. Konen, Morgan LR 14-1.

Triple jump — 1. Schrader, Jordyn Her. 34-0 1/4-r; 2. Brillhart, Roylin LR 33-11 3/4; 3. Meyer, Stephany Goe. 33-9 1/2; 4. Moddelmog, Tia CG 32-10 1/2; 5. Hudson, Abbie LR 31-8 1/2; 6. Campuzano, Lauren WC 30-5 1/2.

Shot put — 1. Thompson, Emily Sol. 33-8 1/2; 2. Brockmeier, Holly Hp. 33-7; 3. Hendrix, Sarah Her. 30-7 1/2; 4. Espinoza, Summer Ctr. 30-4 1/4; 5. Doughman, Braylee CG 29-10 1/2; 6. Basore, Kate Ctr. 28-3 1/2.

Discus — 1. Hendrix, Sarah Her. 106-6; 2. Robertson, Dara Sol. 99-1; 3. Okinedo, Kimberly Hp. 92-10; 4. Rush, Abbey EC 87-9; 5. Doughman, Braylee CG 86-3; 6. Thompson, Emily Sol. 79-0.

Javelin — 1. Basore, Kate Ctr. 125-7; 2. Sanford, Jordyn WC 98-10; 3. Burkholder, Kara Goe. 97-1; 4. Hutchison, Kallie PB 85-3; 5. Konen, Morgan LR 83-6; 6. Robertson, Dara Sol. 81-10.

BOYS

Team scores – Solomon 140, Wakefield 137, White City 49, Centre 43, Herington 42, Elyria Christian 41, Goessel 39, Hope 25, Little River 19, Canton-Galva 12, Peabody-Burns 8.

100-m. dash — 1. Burdine, Jacob Sol. 11.61; 2. Espinoza, Xavier Ctr. 11.86; 3. Finnegan, Sammy Wkf. 11.95; 4. Barten, Jaryth Hp. 12.12; 5. Schmidt, Josh Goe. 12.20; 6. Harmon, Jake Sol. 12.21.

200-m. dash — 1. Schmidt, Josh Goe. 24.25; 2. Krause, Logan Sol. 24.55; 3. Finnegan, Sammy Wkf. 24.61; 4. Hardin, Chris Wkf. 25.07; 5. Svoboda, Max Ctr. 25.30; 6. Stone, Jackson EC 26.19.

400-m. dash — 1. Espinoza, Xavier Ctr. 53.14; 2. Wood, Dylan CG 53.15; 3. Miller, Theron Her. 55.45; 4. Krause, Logan Sol. 55.73; 5. Schmidt, Josh Goe. 55.74; 6. Barten, Jaryth Hp. 56.62.

800-m. run — 1. Bowen, Johnathan Wkf. 2:13.29; 2. Smith, Matthew Sol. 2:15.79; 3. Thompson, Jeff Wkf. 2:18.35; 4. Elliott, Kade Hp. 2:19.05; 5. Svoboda, Aidan Ctr. 2:19.23; 6. Tate, Michael WC 2:21.15.

1600-m. run — 1. Bowen, Johnathan Wkf. 4:53.28-r; 2. Fiske, Cade Sol. 5:01.74; 3. Elliott, Kade Hp. 5:01.80; 4. Tate, Michael WC 5:06.30; 5. Bigham, Brad Her. 5:10.46; 6. Svoboda, Aidan Ctr. 5:13.08.

3200-m. run — 1. Bowen, Johnathan Wkf. 10:57.64; 2. Fiske, Cade Sol. 11:28.02; 3. Elliott, Kade Hp. 11:38.74; 4. Murray, Dalton Wkf. 11:43.70; 5. Marfise, Tyler Sol. 11:57.60; 6. Schmidt, Jerah Goe. 12:14.90.

110-m. hurdles — 1. Hinkle, Mason WC 18.60; 2. Schneider, Gage EC 18.64; 3. Noggle, Cameron Sol. 19.81; 4. Guerrero, Zackary Goe. 20.05; 5. Hagewood, Jacob Goe. 20.17.

300-m. hurdles — 1. Harmon, Jake Sol. 43.60; 2. Pickering, Ashton Wkf. 44.65; 3. Starburg, Jaden EC 45.49; 4. Bigham, Brad Her. 46.64; 5. Hinkle, Mason WC 48.36; 6. Hagewood, Jacob Goe. 49.52.

4x100-m. relay — 1. Solomon 46.44 (Krause, Logan; Noggle, Cameron; Harmon, Jake; Burdine, Jacob); 2. Wakefield 46.45 (Colglazier, Jordan; Finnegan, Sammy; Hardin, Chris; Pickering, Ashton); 3. Elyria Christian 48.14 (Stone, Jackson; Thiessen, Tyler; Starburg, Jaden; Froese, Caleb); 4. Herington 48.71 (Miller, Theron; Becker, Tate; Stokes, Mark; Hagerman, Richard); 5. Goessel 48.78 (Hagewood, Jacob; Griffin, Jordan; Salmen, Mathias; Zogleman, Zach); 6. Little River 49.08 (Rains, Bronson; Thomas, Hunter; Dold, Josh; Gadberry, Simon).

4x400-m. relay — 1. Elyria Christian 3:44.87 (Stone, Jackson; Froese, Caleb; Thiessen, Tyler; Starburg, Jaden); 2. Herington 3:48.77 (Stokes, Mark; Miller, Theron; Hagerman, Richard; Bigham, Brad); 3. Wakefield 3:48.88 (Colglazier, Jordan; Finnegan, Sammy; Hardin, Chris; Iseli, Kirk); 4. Solomon 3:49.21 (Krause, Logan; Smith, Matthew; Basvic, Eli; Harmon, Jake); 5. Canton-Galva 3:50.23 (Klinkerman, Chase; Everett, Landon; Minson, Dawson; Wood, Dylan); 6. White City 3:55.14 (Hinkle, Mason; Mireles, Jesus; Stilwell, Cade; Tate, Michael).

4x800-m. relay — 1. Wakefield 9:19.95 (Iseli, Kirk; Jackson, Kevin; Murray, Dalton; Thompson, Jeff); 2. Solomon 9:30.25 (Smith, Matthew; Cebers, Ralfs; Marfise, Tyler; Fiske, Cade); 3. White City 9:50.01 (Worrell, Dawson; Tate, Michael; VanHulten, Seppe; Fredmonsky, Zach); 4. Goessel 9:52.26 (Kuhne, David; Schroeder, Brody; Schmidt, Jerah; Zogleman, Zach); 5. Canton-Galva 11:16.98 (Johnson, Joseph; Unrein, Tim; Johnson, Cyler; Klataske, Jacob).

High jump — 1. Burdine, Jacob Sol. 5-10; 2. VanHulten, Seppe WC 5-8; 3. Salmen, Mathias Goe. 5-6; 4. Barten, Jaryth Hp. 5-2; 5. Jackson, Kevin Wkf. J5-2; 6. Ghent, Noah Wkf. 5-0.

Pole vault — 1. Pollman, Cody Wkf. 10-6; 2. Miller, Theron Her. J10-6; 3. Noggle, Cameron Sol. J10-6; 4. Murray, Dalton Wkf. 9-0; 5. White, Kaleb Wkf. 8-0.

Long jump — 1. Espinoza, Xavier Ctr. 19-0 1/4; 2. Noggle, Cameron Sol. 18-8 3/4; 3. Colglazier, Jordan Wkf. 17-10 1/4; 4. Schmidt, Josh Goe. 17-9 1/4; 5. Dold, Josh LR 17-4 1/2; 6. Thomas, Hunter LR 17-3.

Triple jump — 1. Burdine, Jacob Sol. 41-5 3/4; 2. Froese, Caleb EC 38-10 1/4; 3. Rains, Bronson LR 37-10 1/2; 4. Hardin, Chris Wkf. J37-10 1/2; 5. Starburg, Jaden EC 36-0 1/2; 6. Griffin, Jordan Goe. 35-11 3/4.

Shot put — 1. Von Holtz, Brian Wkf. 48-8-r; 2. Wedel, Andrew PB 45-10 1/2; 3. Becker, Tate Her. 43-7; 4. Lee, Zach WC 42-3; 5. Nelson, Jonah LR 41-10; 6. Fowles, Jobe Sol. 41-6 1/2.

Discus — 1. Judy, Jacob Wkf. 136-6 1/2-r; 2. Fowles, Jobe Sol. 124-7; 3. Nelson, Jonah LR 120-4; 4. Carson, Joey WC 117-6 1/2; 5. Becker, Tate Her. 115-11; 6. Lee, Zach WC 114-2 1/2.

Javelin — 1. Fowles, Jobe Sol. 127-4; 2. Carson, Joey WC 125-7; 3. Smith, Braxton Ctr. 123-9; 4. Svoboda, Cody Ctr. 119-6; 5. Barlow-McKenna, Ben Her. 115-6; 6. Dold, Josh LR 113-9.